HAKKIMIZDA

Prof. Dr. Bilsay Kuruç’un önderliğinde, Ankara Üniversite çatısı altında, 2011 Mayıs ayından başlayarak ’21. Yüzyıl İçin Planlama’ Kurultayları ve (2015 Nisanından itibaren) Seminerleri ile geliştirilen bir çalışma düzeni kurduk.

Çalışmalarımız, esas olarak Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) Dekanlığı ile Mülkiyeliler Birliği’nin akademik ve maddi destekleriyle yürütülüyor. Kurumlar arası dayanışmanın sağlam bir örneği olarak zaman zaman TMMOB’nin destek ve katkıları da faaliyetlerimizi sürdürmemizde yardımcı olmuştur.

Çabalarımıza katkı verenler içinde bir de Fakültemiz öğrencilerinden oluşan Mülkiye Gençlik Kulübü’nden de bahsetmeliyiz. Öğrenci arkadaşlarımız, gençliklerinin heyecan ve enerjilerini ve teknik birikimlerini seferber etmişlerdir. Kendilerine şükran borçluyuz.

Çalıştay ve seminerlerimizin afiş ve duyuru metinlerini yaratıcı bir estetikle buluşturan Mülkiyeli grafik sanatçısı İbrahim K. Dinç’in emeklerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Web sayfamızın sol tarafında 2016 – 2011 yıllarına ait butonları görmektesiniz.  Her yıl tıklandığında o yıl için çıkarılan davet yazısı, program metni, afiş, toplantıda yapılan sunumlar, toplantılara ait fotoğraflar ve oturum videolarına ve yayınlandı ise kitaplara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Faaliyetlerimizin tasarlanması, planlaması ve kotarılmasındaki çekirdek kadromuz;